Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kafanızı dinlemek istiyorsanız işte sizin için saklı bir cennet : Ahali 279.

Uzun zamandır İstanbul’da gittiğim bir yeri bu kadar beğenmemiş olabilirim. Bir yandan kimseye söylemeyeyim hep böyle sakin kalsın istedim, bir yandan tüm sevdiklerimi buraya getirmeliyim dedim. Ve şimdi herkes gitsin diye yazıyorum 🙂 Sizi çok güzel bir bahçesiyle, bahçesindeki evcil hayvanlarla adeta tatildeymiş gibi hissettiren Ahali’ye gün batımına yakın gidin ve gökyüzünün o güzel renklerine orman manzarası eşliğinde tanıklık edin. İster minderler de uzanın, ister laptopunuzu alıp çalışın, ister doğa ile iç içe bir şekilde kitabınızı okuyun. Tercih  sizin.
Ahali 279, ayrıca çeşitli kutlamalara da ev sahipliği yapıyor! Açık havada, sıcak bir atmosferde, lezzetli yemekler eşliğinde daha n’olsun.

Buranın henüz kahvaltısını denemesem de kahvaltının iddialı olduğu söyleniyor. Kahvaltı malzemeleri; Kars’tan, Garipçe’den, Milano’dan, Fransa’dan, dünyanın birçok farklı yerinden geliyor. Kahvaltısı kadar kokteylleri ile de iddialı.

Bıraksalar sanırım beni bir günümü o salıncakta veya tahta kulübelerin içerisinde minderlerin üzerinde geçirebilirim. Atmosfer harika!

Ahali’de neler mi var?

  1. Her gün 16:00 – 19:00 arası Happy Hours! Özel menüyü istemeyi unutmayın.
  2. Her perşembe 21.00’da doğa ile iç içe yazlık sinema günleri! Orijinal dilinde ve alt yazılı. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın. İlk film ise bu perşembe Michael Curtiz imzalı Casablanca!
  3. Jukebox! Müzikleri siz yönetin. Bardan 80’lere, 90’lara ait kataloğu alın ve içinden istediğiniz şarkıları DJ’e iletin çalsın. Cuma ve Cumartesi akşamları 21.00’da Ahali 279’da dans etmeye ne dersiniz? Cuma günleri sadece Türkçe program, cumartesi günleri ise sadece uluslararası program yapıyorlar.

Ayrıntılarını  facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.
Günden güne eminim ki kendisini geliştirecek. Fiyatlara gelecek olursak : serpme kahvaltı 2 kişi 80 TL, Ahali kahvaltı 2 kişi 120 TL. Fiyatlar genel olarak biraz pahalı. Ancak kahveler, soğuk içecekler standart fiyatlarda. Ice Cafe Latte 11 TL. Ne yazık ki söylemeden geçemeyeceğim atmosfer harika fakat servis biraz yavaş.


Ahali 279 çalışma saatleri?

  • Pazartesi günleri kapalı- Salı – Çarşamba – Perşembe 12.00 – 23.00
  • Cuma 12.00 – 00.00
  • Cumartesi 09.00 – 00.00
  • Pazar 09.00 – 22.00

Ahali 279’a nasıl gidilir?

  • Özel aracı olanlar navigasyona takıp gidiyor :). Hacıosmandan 15-20 dk. Otopark bulunuyor.
  • Toplu taşıma ile ise Hacıosman’a geliyorsunuz metro ile ya da minibüsle Sarıyer’e. Oradan ise 151 Kilyos Demirciköy durağında iniyorsunuz. Gazinolar durağında inip 80 metre yürüdüğünüz zaman işte Ahali 279‘dasınız.

Olur da biraz İstanbul’un içerisinde İstanbul’un dışındaymış gibi hissetmek isterseniz burası tam sizlik. Alışveriş merkezlerinden uzaklaşın, doğayla iç içe bu tip mekanlara gelin 🙂
İyi gezmeler.