Sahi, birçoğumuzun hayali değil mi kafe açmak? Zaman zaman iç geçirmiyor muyuz çoğumuz ah şurada şirin bir kafem olsa diye..

Şimdilik kafe açamadığım için zaman zaman bulduğum bu tarz şirin kafelerle avunmaya devam ediyorum. Genelde her yıl bir tane böyle bir kafe buluyorum İstanbul’da ve yıl boyunca uğrak yerim olarak seçiyorum orayı.

Ortaköy’de Büyükşekerci Sokağına o kadar renk getirmiş ki Kafe Neşeli Günler.. Bilmeseniz bile yanından geçerken enerjisi ve samimi ortamı ile kendisine çekiyor sizleri.

Kafenin dekoru gerçekten çok güzel bunda tabii ki İsmail’in katkısı büyük. İsmail, Makine Mühendisi aslında ancak şu anda düğün fotoğrafçılığı yapıyor. Birkaç kafadar böyle bir kafe açmaya karar vermiş, çok da iyi etmiş. Burada çalışanlar adeta kafenin ismini sergiliyor : herkes neşeli!  Kafe’de neler mi oluyor? Sürpriz doğum günleri, evlilik teklifleri, akşam açık hava sinemaları, akşamları canlı müzik.. Uslu bir çocuk olursanız İsmail elinde akordiyonu ile sizin masanızı da ziyaret edebilir : )

Kafe Neşeli Günler’in nesini en çok seviyorum biliyor musunuz? Tüm sokak birbiriyle ahbap olmuş, sürekli iletişim halindeler.. Hatta orada oturanlar bile. Bir amca sesleniyor bizim yanımızda “Evlat çal tamam da çok yüksek sesle çalma tansiyonum fırlıyor” sonra da “tamam tamam çal” diyor kıyamıyor. Bir diğeri ise, kafeye diyelim ki bir arkadaşınız ile gittiniz, çıkarken 10 arkadaşlar ayrılıp bir daha burada buluşmak için sözleşiyorsunuz. Bu kafe sayesinde bir sürü gezgin ile tanıştım bile!

Serpme kahvaltı, mantı, İsmaYil’in keki, tatlılar, içecekler.. Fiyatları da aldığınız hizmete göre oldukça ucuz, daha n’olsun!

Örnek verecek olursam : Mantı – 12 TL, Serpme Kahvaltı – 25 TL, Kahvaltı Tabağı – 12 TL, Türk Kahvesi – 5 TL, Çay – 1,5 TL, Portakal Suyu – 6 TL, Maxi Tost – 7.5 TL

Nasıl gidilir?

Bu devirde yol tarifi mi kaldı arkadaşlar : ). Google haritalara “Kafe Neşeli Günler” yazıyoruz çıkıyor. İşte tam burada. 

Yolunuz Ortaköy’e düşerse mutlaka uğrayın derim!