Tahtası eksiklerin kafesi : Atölye Kafası. İmkanı olan delirsin! Ne diyorsun böyle diye içinizden geçiriyorsunuz değil mi?
Uzun zamandır İstanbul’da farklı bir yerlere gitmiyor olabilirim. Her yer o kadar kalabalık ki, stres atayım derken stres oluyorum, bu yüzden uzun zamandır sadece bildiğim sakin yerlerde takılıyordum. Şans eseri bu kafeyi gördüm ve gitmeliyim dedim. Hooop ertesi gün atladım gittim.

Burası nasıl bir yer mi? Hem ahşap atölyesi, hem etkinliklerin olduğu bir yer, hem müzik dinleyebileceğiniz hem de bir şeyler yiyip içebileceğiniz bir kafe. Kafe demek istemiyorum aslında çünkü diğer kafelerden biraz farklı.

Cideli iş adamı İsmail Bey oğlu ve kuzeni için eski kereste deposunu kafeye çevirmiş. Tasarım, sunum, ambiyans.. Buranın en büyük özelliği ise burada her şey “Satılık”. Oturduğunuz tabure, gördüğünüz ayna, dokunduğunuz masa, sandık, tahta kaşık, lavabo, avize.. Servisler ise ahşap tepsiler, tabaklar  üzerinde yapılıyor.
Atölye Kafası da nedir diye merak ettiğinizi biliyorum. Mert ve Koray, aynı kafada olan insanları temsilen bu ismi koymuşlar.

İçeride çok güzel dekorlar var. Kırmızı koltuk, dilek ağacı, salıncak.. Burayı farklı kılan şeyler sadece bunlar da değil. Hemen hemen her hafta burada çeşitli etkinlikler oluyor. Konserler, sinema günleri, yoga atölyeleri.. Etkinliklerin bazısı ücretli bazısı ise ücretsiz, rezervasyon yapmanızda fayda var. Instagram hesaplarından programlarını takip edebilirsiniz.

Buranın ilk açıldığı yer ise Eminönü’nde, oradaki dükkandan da alışveriş yapabilirsiniz. Hatta ve hatta kendi sitelerinden de sipariş verebilirsiniz. 


Atölye Kafası’nda Fiyatlar Nasıl?
Fikriniz olması açısından birkaç da fiyat paylaşayım. Çay : 4 TL, limonata : 10 TL, Milkshake : 12 TL, Sandviç : 10 TL, Tiramusu 12 TL.

Atölye Kafası’na Nasıl Gidilir?
– Avrupa yakasından gelecekler için Haliç metrosunda inip 1.1 km yürümek ya da otobüse (99, 99A gibi Balat’tan geçen herhangi bir otobüs) binip Ayakapı durağında inmek

– Asya yakasından gelecekler için vapur veya motor ile Eminönü’ne ulaşmak oradan üstteki otobüslere binmek
– Özel araçla gelecekler ise navigasyona yazsın gelsin 🙂 Adres : Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Abdülezelpaşa Caddesi, No 75/D Fatih. Sahil kenarında kafeyi geçtikten yaklaşık 1 km sonra İspark bulunuyor.
Uzun zamandır böyle değişik bir yere gitmemiştim, gerçekten çok beğendim, farklı bir havası var! Kışın içeride soba da yanıyormuş. Bir  an önce kış gelse de kestanelerimizi alıp gidip pişirsek.
İyi gezmeler.