Atina’da yağmura denk gelip sırılsıklam olduktan sonra, pasaportum ıslanıp ülkeye zor giriş yaptıktan sonra, bir yer vardı ki aklımda kalan. İşte orası Little KooK! Adeta sizi bir masal diyarındaymışsınız gibi hissettirip farklı bir dünyaya götürüyor.
Little Kook; Pinokyo, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Sindirella ve Oliver Twist’in en sevdiğim masallarından ayrıntılar bulunduran büyülü bir yuva. Büyük porsiyonlu tatlılarıyla kalbinizi fetheden, çalışanların kıyafetleri de farklı bir ambiyans yaratan, çalan müzikleri ile sizlere keyifli dakikalar yaşatan bir yer burası.
Karşılıklı iki binada yerleri bulunuyor, biz tepesinde ejderha bulunan binada oturduk, sokakta da oturulacak yerleri var ancak kesinlikle devasa ejderhanın bulunduğu binada üst katta oturmalısınız. Bu binada iki kat arasındaki boşluktan bir de fasulye ağacı yükseliyor.

Little KooK’ta çeşit çeşit odalar bulunuyor ve hepsi birbirinden farklı detaylarla süslenmiş. Garsonların kıyafeti de oldukça güzel ve her konuda çok yardımcılar, Atina hakkında merak ettiğiniz her şeyi  sorabilirsiniz çünkü Atina’nın en iyi ingilizce konuşan insanları onlar olabilir.

Kafenin teması mevsimden mevsime, Hallowen ve Noel’de değişiyormuş. İçeride profesyonel çekim yapmak yasak, kapının girişindeki şirin kız en şirin haliyle uyarıyor sizi girerken. Ancak ben üst katta ufak çekimler yaptım GoPro ile bir şey demediler.

Fiyatları ise Atina geneline göre pahalı ama yine de yurt dışına göre fena değil. Burası sadece turistlerin geldiği bir yer değil, adeta 7’den 70’e Atina halkının da gelip keyifli vakit geçirdiği bir yer.
Adres :  Karaiskaki 17
Çalışma Saatleri : 11.00 – 00.00
Keyifli bir vakit geçirmek istiyorsanız, Atina gezinizde muhakkak uğramanız gereken yerlerden birisi burası 🙂

İyi gezmeler.