Chantilly Şatosu’nda beyaz bir pikniğe ne dersiniz? Güneşli günler geri döner dönmez, Paris ve çevresinde piknik sezonu hemen açılır. Ancak bu pikniklerden bir tanesi çok özel!

Prensip çok kolay. Her yıl Haziran ayında düzenlenen bu etkinlik için bembeyaz (desensiz, çizgisiz) giyinerek Chantilly Şatosu‘na geliyorsunuz. Ailenizle, arkadaşlarınızla “beyaz” masa örtünüzü sererek harika bir pikniğe başlıyorsunuz. Ardından ise yapmanız gereken basit: mekanın sihirli ruhunun tadını çıkarın!

Bu sene üçüncüsü yapılan Chantilly Şatosu’ndaki beyaz pikniğin kapıları 19:00 itibariyle açılıyor ve 23:00 gibi sona eriyor. Bahçesindeki harika günbatımı ve tabii ki çılgın bir parti oradan mutlu ayrılmanızı sağlıyor.

Bunların dışında, geceyi daha da unutulmaz kılmak için genelde birkaç sürpriz bulunuyor. DJ’ler, şampanya barı, krem şanti barı ve daha nice etkinlikler sizi bekliyor.

Ksinlikle parçası olmak isteyeceğiniz benzersiz bir etkinlik! Château de Chantilly’nin eteğinde çimenlerin üzerinde şık ve şenlikli bir akşam yemeği bence bu hayatta bir kez denenmeli 🙂

     

Hala gitmeye ikna olmadınız mı? Otoparkın gece için ücretsiz olduğunu ve online ön satış sırasında alınan biletlerin daha ucuz olduğunu da söyleyeyim öyleyse :).

Beyaz akşam yemekleri / beyaz piknik, yüzlerce insanın halka açık bir yeri devraldığı ve yazın bir akşam açık havada piknik yaptığı yıllık bir etkinlik.

Beyaz akşam yemekleri, 1988’de yurtdışından döndükten sonra bazı arkadaşlarını akşam yemeğine davet eden Fransız François Pasquier’in fikriydi. Kalabalık arasında birbirlerini kolayca bulabilmeleri için hepsinin beyaz giymelerini önerdi. Etkinlik o kadar başarılı oldu ki her yıl tekrarlandı ve şimdi Fransa’nın diğer şehirlerine ve dünyanın birçok başkentine yayıldı.

Benim için harika bir deneyim oldu, gerçekten çok büyüleyiciydi. Gün batımıyla da birleşince ayrıca tadından hiç yenmedi :).

Öyleyse önümüzdeki sene için şimdiden gözünüzü dört açın ve detayları kaçırmayın! Biletleri kendi sitesinden, FNAC‘tan veya francebillet‘den alabilirsiniz.

Şimdiden iyi eğlenceler!