paris ezgi demiralp

Seyahat çantası hazırlamak birçoğumuz için yük gibi gelse de, bir liste oluşturduktan sonra her şeyi pıt pıt hazırlayabiliyorsunuz. Ancak benim gibi her yere tek sırt çantası ile seyahat ediyorsanız biraz daha fazla düşünmeniz gerekiyor. Çünkü minimum yer, maksimum verimlilik!

Makyaj yapmayı çok seven bir insan olmadığım için kullandığım ürünlerin daha doğal olması ve dermokozmetik ürünler olmasına dikkat ediyorum.

Seyahatlerimde yanıma neler mi alıyorum?

– Fondöten, eyeliner, rimel, ruj,

– Soğuk havalarda cildim kurumasın diye nemlendirici,

– Göz makyajımı temizlemek için badem sütü, temizleme pamuğu,

– Seyahat boyu diş macunu ve fırçası,

– Seyahat boyu saç kremi ve şampuanı,

– Deodorant

Seyahate çıktığım zaman farklı ülkelerde farklı şeyler denemeyi sevdiğim için yediklerime içtiklerime fazla dikkat edemiyorum. Bu yüzden cildim daha hassaslaşıyor. Karma cildim, yağlı bir cilt haline geliyor. Buna önlem olarak ise Avene Yüz Yıkama Jelini kullanıyorum.

Eh yazın güneşten korunmalıyız değil mi? Birçok güneş kremi denememe rağmen Avene’in güneş kremi en memnun kaldığım ürün oldu. Yağ bazlı olmayıp su bazlı olan bu krem, cildinizde yokmuş hissi veriyor ve parlama yapmıyor.

Bana göre bir şehri gezmenin en güzel yolu yürümek olduğu için, bir yere gittiğimde inanılmaz şekilde yürüyorum. 30-40-50 km. Bir şeyler keşfetme uğruna, şehri hissetmek uğruna.. Ancak tabii ki yürürken ayaklarımın rahat etmesi çok önemli! Bunun için çözüm ise, rahat bir ayakkabı ve Scholl‘den tabanlık.

Hem rahatınıza düşkün, hem de hafif bir makyaj sizi mutlu ediyorsa bu ürünleri yanınıza almayı unutmayın!

İyi gezmeler.