Yarımada ve Borneo olmak üzere iki kısımdan oluşan Malezya; özellikle Singapur ve Endonezya’dan gelen yılda ortalama 2 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Ancak diğer ülkelerden de ülkeyi keşfetmek isteyen turist sayısı hızla artıyor! Kuala Lumpur’un da içinde yer aldığı yarımadada daha çok Malay, Çinli ve Hintli nüfus yer alıyor. Borneo ise vahşi ormanları, orangutanları, granit zirveleri ve uzak kabileleriyle Malezya’nın en ilginç yerlerine sahip olması ile biliniyor. Güzel adalar, lüks resortlar ve koloni kasabalarıyla Malezya, birçok turist için her geçen gün daha cazibeli bir yer haline geliyor. Hele bir de sonsuzluk havuzları var ki..

Bu yazımda Dünya’nın en güzel sonsuzluk havuzlarına sahip 8 Malezya otelini sizler için araştırdım. Olur da gitmek isterseniz hemen buradan bulup rahatça gidesiniz diye! 

  1. THE DANNA LANGKAWI

Langkawi’nin Pantai Kok bölgesinde bulunan otelin harika sonsuzluk havuzunun yanında çok güzel bir de plajı bulunuyor. İsteyen sonsuzluk havuzunda keyif yaparken isteyen de bu muhteşem plajda anı yaşıyor.

  1. MANDARIN ORIENTAL

Kuala Lumpur’un şehir merkezinde bulunan otel sonsuzluk havuzuyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Hayran kalmamak mümkün mü?

  1. EASTERN & ORIENTAL HOTEL

Penang Adasında bulunan otel, sonsuzluk havuzu ve şıklığı ile misafirlerini bekliyor.

  1. ALOFT KUALA LUMPUR SENTRAL

Kuala Lumpur şehir merkezinde bulunan otel ziyaretçilerine bu gördüğünüz muhteşem manzarayı sunuyor.

  1. THE HEAVEN RESORT HOTEL

 Ipoh’da bulunan otel, sonsuzluk havuzunun yanında yeşil alanlarda huzur bulmak isteyenler için birebir! 

  1. SOMERSET AMPANG HOTEL

Kuala Lumpur şehir merkezinde bulunması ve muhteşem sonsuzluk havuzu ziyaretçilerin bu oteli seçme sebepleri arasında.

  1. FOUR POINTS BY SHERATON

Sandakan’da bulunan otel Sheraton otellerinin lüks ve hizmet kalitesini misafirlerine yaşatıyor. Mükemmel değil mi? Hiç bitmesin istediğiniz bir tatil olabilir! 

  1. WP HOTEL

Kuala Lumpur’da bulunan hotel muhteşem manzarası ve tasarımı ile lüks bir tatil için ideal bir otel.

10 milyon yaşındaki yağmur ormanları ile 8,000 yaşındaki mercan kayalıkları arasında yer alan ada, egzotik florası ve nadide yaban hayatı ile beş yıldızlı tatil ortamının entegre edebilmiş olduğu nadir yerlerden birisidir. Malezya’nın sahip olduğu diğer güzellikleri keşfetmek için, bir devlet kuruluşu olan Malezya Turizm Tanıtma Ofisi‘nden öğrenebilirsiniz.