Paris’in en renkli bölgelerinden birini görmeye ne dersiniz? Bu şehirde ne gezecek yer, ne yapacak şey, ne de tadacak yemek bitiyor… Her yerinden farklı güzellikler çıkıyor. Haydi gelin hep birlikte Paris’in en renkli bölgelerinden birisi olan grafitinin cenneti Butte aux Cailles’e gidelim!

       
La Butte aux Cailles, Paris’in köy/kasaba ruhunu korumayı başaran nadir semtlerinden biridir. Turistler tarafından genellikle ihmal edilen Butte, benim gibi yürümeyi sevenler için ise oldukça tatlı bir bölge! Burada büyük caddeler veya alışveriş merkezleri yok, büyüleyici küçük evler ve Arnavut kaldırımlı sokaklar var :). 

Rue de la Butte-aux Cailles üzerinde birbirinden farklı graifitiler görebilirsiniz. Gündüzleri çok sakin olan bu cadde, akşamları bar ve restoranların açılmasıyla adeta harika bir hale bürünüyor (şu an açık değil tabii :()

       

Bu bölgeyi sevmemin bir sebebi de Paristeki favori restoranlarımdan birisi olan Chez Gladines’in de burada olması! Başka yerlerde de şubesi var, gidin ve güzelce bir ördek yiyin, oh.. acıktım! 🙂

       
Diyorum ya, Paris normalde küçük bir yer ama her yeri ayrı sürprizlerle dolu diye… Gerçekten de öyle! Her gün yeni şeyler keşfediyorsunuz. Bu renkli sokağı da keşfetmenizi istediğim için sizlerle paylaşmak istedim! 🙂 Muhtemelen karlar altında da burası çok güzel olabilir!

Sevgiler.

       

Durmayın, keşfedin e mi? 🙂